Laserowa depilacja
Depilacja wąsika

Ach ten znienawidzony wąsik!! Czy nie powtarzałaś sobie tak, stojąc przed lustrem i przyglądając się swojej twarzy? Wiele kobiet ma problem z ciemnymi włoskami nad górną wargą. Przyczyny powstawania wąsika są różne. Bardzo często takie owłosienie nad górną wargą jest uwarunkowane genetycznie. Może on także pojawić się wskutek zaburzeń hormonalnych, w okresie dojrzewania, menopauzy lub ciąży. Wąsik może być także objawem choroby tarczycy, obecności guza przysadki mózgowej lub jajników. Dlatego też, jeśli problem ten nas dotyczy, warto jest sprawdzić, co wywołało jego pojawienie się.

Wąsik, trzeba to szczerze przyznać, nawet najpiękniejszej kobiecie odejmuje pięknego wyglądu. W przypadku ciemnych włosków nad górną wargą, mamy do czynienia przeważnie z dwoma typami owłosienia. Pierwszym jest sytuacja, gdy włoski nad górną wargą są grube i ciemne, takie, jakie mają mężczyźni. Drugi rodzaj, to miękkie cienkie włoski, właściwie meszek, koloru ciemnego. Drugi typ wąsika bardzo często spotykany jest u brunetek. Podobnie jak w przypadku depilacji nóg, okolic bikini, czy pach, także wąsik możemy usuwać na kilka sposobów.

Zanim jednak przystąpimy do depilacji laserowej w Krakowie, dobrze przygotujmy miejsce, z którego chcemy usunąć włoski. W tym celu wykonajmy peeling twarzy, a w szczególności miejsca pomiędzy ustami a nosem. Laserową depilację najlepiej wykonać wieczorem, gdyż może ona podrażnić skórę i wywołać jej zaczerwienienie, które w czasie snu najprawdopodobniej samoistnie minie.

Jak więc pozbyć się wąsika? Do wyboru mamy kilka metod depilacji laserowych, mniej lub bardziej skutecznych. Jednak nie zaleca się stosowania tradycyjnej maszynki do golenia, gdyż po jej użyciu, włoski odrastają silniej i są bardziej ostre. Wąsik najlepiej jest usuwać woskiem, kremem do depilacji, pęsetą, a jeśli chcemy się go pozbyć na dłużej, to najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Zabieg ten, choć bolesny, trwa krótko, bo tylko kilkanaście minut. Niestety, by efekt był trwały, depilację laserową trzeba powtarzać kilka razy. Cena jednego zabiegu waha się w granicach 200 zł. Warto jest także dobrze zadbać o skórę po depilacji.


Dobry fryzjer Wrocław